Podkarpacki Konkurs Piosenki i Wiersza Obcojęzycznego Teen Show

Zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy : konkursteenshow@gmail.com

Nadrzędnym celem konkursu jest popularyzacja literatury i piosenki obcojęzycznej, zainteresowanie nauką języka obcego poprzez kontakt z żywym językiem, jak również dbałość o czystość i piękno języka. Zależy nam również na integracji środowisk młodzieżowych, kształtowaniu kultury muzycznej oraz rozwijaniu umiejętności wokalnych wśród młodzieży. Konkurs organizowany jest od 2005 r. Do roku 2009 była to impreza wewnątrzszkolna. W roku 2010 zasięg konkursu został rozszerzony o szkoły z terenu miasta Rzeszowa, a w roku 2011 zdecydowaliśmy się zaprosić do wspólnego śpiewania i recytowania po angielsku również szkoły z województwa podkarpackiego. Od roku 2014 konkurs zyskał obecną nazwę ponieważ oprócz języka angielskiego, wykonawcy mogli śpiewać i recytować także w językach: niemieckim, hiszpańskim, francuskim i rosyjskim.

...........................................................................................................

2021/2022 - EDYCJA KONKURSU

5139066284813099341

2018/2019 - X EDYCJA KONKURSU

Podkapracki Konkurs Piosenki i Wiersza Obcojęzycznego Teen Show świętuje jubileusz. 4 kwietnia 2019 odbyła się już 10 edycja wyjątkowego konkursu organizowanego w Zespole Szkół Nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie. Głównym celem przeglądu jest popularyzacja literatury i piosenki obcojęzycznej, zachęcenie młodzieży do nauki języków obcych poprzez kontakt z żywym słowem oraz dbałość o czystość i piękno języka. Do 2009 roku Teen Show był imprezą wewnątrzszkolną rok później już ogólnomiejską a w 2011 roku zasięg konkursu objął całe województwo. Dzięki temu uzdolniona młodzież może się integrować i wymieniać doświadczeniami. Głównym organizatorem konkursu jest pani Dominika Beniowska - nauczyciel języka angielskiego.
Całość przygotowań zaczyna się już na początku roku szkolnego, kiedy to promujemy wydarzenie w szkole i zachęcamy naszych uczniów, do wzięcia udziału w etapie szkolnym. Wyłaniamy wtedy reprezentantów ZS nr 1. Następnie ogłaszamy etap wojewódzki i zapraszamy szkoły z Podkarpacia. Całe przedsięwzięcie wymaga od nas wielu wyrzeczeń, ale co roku wszystko pięknie się udaje - mówi Aneta Kiełtyka - jedna z organizatorek konkursu.

Młodzież, jak co roku zaskakuje i do rywalizacji, nie wybiera tylko znanych utworów muzyki popularnej, ale także teksty oryginalne.
Śpiewam różne gatunki ale głównie interesuję się muzyką klasyczną czyli opery, operetki i ballady. Takie pieśni są mi bardzo bliskie, ponieważ lubię wkładać dużo emocji, w to co pokazuję na scenie. Przygotowanie piosenki w obcym języku to ciekawe wyzwanie, a ja lubię wyzwania. Także nauka języków obcych nie stwarza mi większych trudności - komentuje Oliwia Pasternak z Jarosławia.
-Śpiewa się oczywiście głosem ale ważna jest także mimika twarzy i wyrażane emocje .Trzeba wczuć się w tekst, wejść w rolę, którą się odgrywa i to jest jedyny sposób na nawiązanie kontaktu z publicznością- radzą Oliwia Pasternak i Wiktoria Woźniak uczestniczki w kategoriach śpiew i recytacja.

Całość konkursu wygląda bardzo profesjonalnie, co zauważają osoby z innych szkół.
-Byłam na tym przeglądzie 5 lat temu i uważam, że konkurs cieszy się coraz większą popularnością. Jesteśmy zadowoleni, iż nasi uczniowie, mogą zaprezentować swoje talenty, zobaczyć innych na scenie i zyskać motywację do dalszej pracy.
-Bardzo mi się tu podoba, jest świetna atmosfera. Uczestniczyłam w różnych konkursach ale ten ma w sobie coś wyjątkowego - chwalą organizatorów goście z liceum w Strzyżowie.

Jury w składzie: Magdalena Trinder, Dorota Pirga, Danuta Iwińska, Sabina Kulasa, Jadwiga Wisz oraz Konrad Pasch dostrzegli wysoki poziom tegorocznej edycji. Jurorzy cieszą się także, że młodzi ludzie próbują swoich sił w innych językach niż angielski np. we francuskim, niemieckim, hiszpańskim czy rosyjskim. Po długich naradach, które umiliły widowni gościnne występy uczniów, ogłoszono wyniki

W kategorii wiersz pierwsze miejsce zajął Kacper Bluczak z ZSGiL w Jarosławiu, drugie miejsce przypadło Wiktorii Woźniak z ZS nr 1 w Rzeszowie, trzecie zaś Katarzyna Grzyb z ll LO w Rzeszowie.
W kategorii piosenka serca podbiła Sylwia Dudek z ZS nr 1 w Rzeszowie, drugie miejsce wywalczyła Natalia Furtak z LO w Strzyżowie, trzecie miejsce przypadło Żanecie Kosior z ll LO w Rzeszowie.
-Jestem mile zaskoczona, nie spodziewałam się, po ogłoszeniu trzeciego i drugiego miejsca myślałam, że już mogę iść do domu a tu taka niespodzianka. To ogromne wyróżnienie - powiedziała Sylwia Dudek zwyciężczyni tegorocznego konkursu.
Następna edycja Teen Show już za rok. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową 6 LO w Rzeszowie, gdzie znajduje się więcej informacji dotyczących przeglądu, a uczestnikom, laureatom oraz organizatorom życzymy dalszych sukcesów .

...........................................................................................................

2017/2018 - IX EDYCJA KONKURSU

Za nami 9. edycja Podkarpackiego Konkursu Piosenki i Wiersza Obcojęzycznego TEEN SHOW, który jak co roku objęty został patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

15 marca 2018 r. odbył się wielki finał dostarczając nam niezapomnianych wrażeń. Oprócz wspaniałych sponsorów jakimi są szkoły językowe British School i Promar, nasze przedsięwzięcie docenił Prezydent Miasta Rzeszowa – Tadeusz Ferenc oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, która ufundowała nagrodę główną w postaci Europejskiego Egzaminu TELC dla zwycięzców oraz podarunki dla uczestników.

Mieliśmy przyjemność gościć szkoły z całego Podkarpacia m.in. z Łańcuta, Kolbuszowej, Strzyżowa, Jarosławia oraz oczywiście Rzeszowa. Uczestnicy pięknie śpiewali i recytowali w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim oraz rosyjskim. Finał TEEN SHOW punktualnie o godzinie 10:00 swoim występem rozpoczęła Dziewczęca Orkiestra Dęta, która z dumą działa przy VI Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie, a uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 Rzeszowie, pan Tadeusz Bajda. Następnie uczestnicy zaprezentowali się w dwóch kategoriach: wiersz i piosenka, pokazując jak niesamowicie utalentowaną młodzież mają podkarpackie szkoły.

W kategorii wiersz pierwsze miejsce zajął Sebastian Pych z II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, drugie: Patrycja Wasieczko z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu, natomiast trzecie: Izabela Kreps z Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie. W kategorii piosenka nasze serca podbiła Kinga Siewierska z III Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, która wyśpiewała sobie pierwsze miejsce. Obok niej na podium stanęła także Sylwia Dudek, uczennica naszej szkoły z klasy 2g, zaś trzecie miejsce zajął Krystian Potyrański z II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Jury postanowiło przyznać wyróżnienie dla duetu: Diana Zabiegła (wokal) i Krzysztof Zwoliński (akompaniament) z I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.

Podczas przerwy, w czasie której nastąpiły obrady jury, nie nudziliśmy się ani przez moment. Czas umilały nam występy taneczne oraz muzyczne. Na scenie mogliśmy zobaczyć Kornelię Kulczycką z klasy 2f, finalistkę ubiegłorocznej edycji TEEN SHOW oraz trzy siostry: Aleksandrę (z klasy 3h), Weronikę i Annę Kogut, które razem z koleżanką Oliwią Sitek zaprezentowały kilka odsłon tańca nowoczesnego. Oliwia Bazan z klasy 3h wraz z trio z zespołu ALTRO z Głogowa Małopolskiego wystąpiła w tańcu mażoretkowym. Wiktoria Ciemierkiewicz z klasy 2a przepięknie zagrała dla nas na skrzypcach, natomiast uczniowie klasy 3g: Natalia Południak, Kamil Walicki i Szymon Pustelak zaprezentowali pokaz w stylu karate. Na koniec cała aula wspólnie bawiła się przy karaoke poprowadzonym przez Kornelię Kulczycką oraz Aleksandrę Balawender z klasy 3d. Po krótkim przemówieniu przewodniczącego komisji konkursowej, dra. Janusza Boczara z Uniwersytetu Rzeszowskiego, nastąpiło wręczenie nagród, upominków oraz pamiątkowych dyplomów. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów! Dziękujemy przybyłym gościom, a w szczególności opiekunom, którzy tak wspaniale przygotowali swoich uczniów.
Do zobaczenia w przyszłym roku!

...........................................................................................................

2016/2017 - VIII EDYCJA KONKURSU

To już ósmy raz kiedy mieliśmy okazję spotkać się na finale Podkarpackiego Konkursu Piosenki i Wiersza Obcojęzycznego TEEN SHOW objętego patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

W tym roku była to wyjątkowa edycja pod wieloma względami.

Po pierwsze, oprócz wspaniałych sponsorów jakimi są: British School i Promar, nasze przedsięwzięcie docenił Prezydent miasta Rzeszowa – Tadeusz Ferenc oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, która ufundowała nagrodę główną w postaci Europejskiego Egzaminu TELC dla zwycięzców oraz podarunki dla uczestników.

Po drugie, w tym roku poszerzyliśmy nasze horyzonty, ponieważ oprócz języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego czy rosyjskiego po raz pierwszy w naszym konkursie usłyszeliśmy utwór w języku ukraińskim.

Mieliśmy także przyjemność gościć w naszej szkoły z całego Podkarpacia m.in. z Łańcuta, Kolbuszowej, Ropczyc, Boguchwały, Strzyżowa, Przeworska oraz Jarosławia.

W kategorii wiersza obcojęzycznego pierwsze miejsce zajęła Olga Kossakowska – Maras z Dwujęzycznego Liceum Uniwersyteckiego w Rzeszowie, drugie Martyna Bator z II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, natomiast trzecie miejsce Jakub Flis z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu.

W kolejnej kategorii nasze serca podbiła Kornelia Kulczycka, uczennica naszej szkoły z klasy 1f, która piosenką "Paroles, paroles" wyśpiewała sobie pierwsze miejsce. Obok niej na podium stanęła Milena Gawlik z III Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, zaś trzecie miejsce zajęła Gabriela Kubrak w duecie z Karoliną Ochab z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Przeworsku.

Podczas przerwy, w czasie której nastąpiły obrady jury nie nudziliśmy się ani przez sekundę. Czas umilały nam występy taneczne oraz muzyczne. Na scenie mogliśmy zobaczyć taniec utalentowanego duetu z Zespołu Tańca Estradowego EKROL z Łańcuta (Agnieszka Kramarz, Marek Szajnar), występ instrumentalny na skrzypcach elektrycznych Wiktorii Ciemierkiewicz z klasy 1a, taniec mażoretkowy Oliwii Bazan z klasy 2h oraz kujawiak z oberkiem w wykonaniu Natalii Mazur z klasy 2h, której partnerował Filip Bazan. Wystąpiła dla nas również laureatka nagrody publiczności z grudniowych eliminacji szkolnych, Adrianna Kieś z klasy 3d, która zaprezentowała piosenkę autorską z repertuaru Sławy Przybylskiej pt. „Siedzieliśmy na dachu”.

Po krótkim przemówieniu przewodniczącego komisji konkursowej, dr. Janusza Boczara z Uniwersytetu Rzeszowskiego, nastąpiło wręczenie nagród, upominków oraz pamiątkowych dyplomów przez Dyrektora naszej szkoły mgr. Tadeusza Bajdę.

Serdecznie gratulujemy naszym laureatom, a wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów!