Zostało już zaledwie kilka dni do Subcarpathian NASA Space Apps Challenge!

Do wygrania nagrody finansowe, ale także staże i praktyki. Podczas wydarzenia zapewnione są posiłki i wsparcie mentorów z biznesu i świata nauki. Można zapisywać się indywidualnie lub w zespołach do 6 osób!

Rejestracja na hackathon: https://2022.spaceappschallenge.org/locations/rzeszow/event 

Szczegółowy harmonogram:

» Subcarpathian NASA Space Apps Challenge 2022 (pcinn.space) «

>>NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA<<

Nie umiem programować. Czy mogę wziąć udział w hackatonie?

Oczywiście, że tak. Nie jest to wydarzenie tylko dla programistów. Potrzebni są kreatywni ludzie, o otwartych głowach, potrafiący rysować, opowiadać historie, coś zaprojektować. Każdy może wziąć udział i wszystkie umiejętności są pożądane. Każdy się przyda w zespole, ponieważ, zespoły muszą być interdyscyplinarne i urozmaicone.

Co mogę wygrać w Haackatonie?

Czeka na Ciebie wiele nagród. Od rzeczowych, przez staże, praktyki, a także wycieczkę, kończąc oczywiście na najciekawszym, czyli nagrodach finansowych. Pula nagród przekroczyła już 30.000 zł. Najlepsze zespoły zostaną też zgłoszone do rywalizacji międzynarodowej.

Jak będzie wyglądał Hackaton?

08:00 sobota – zbieramy się na hali sportowej Politechniki Rzeszowskiej

09:30 – 10:00 odprawa

10:00 – Zaczynamy pracę nad Waszymi projektami!

Działamy od 10:00 w sobotę do 13:00 w niedzielę. Podczas pracy przez całą noc możecie korzystać z pomocy mentorów, których Wam zapewnimy. Będzie ich wielu i na pewno nakierują Was na to jakie tworzyć rozwiązania. Dodatkowo zapewniamy Wam pełne wyżywienie i kawę, żebyście mieli siłę do pracy i różnego rodzaju rozrywki.

13:00 w niedzielę – ostateczny termin na wysłanie projektów

16:00 w niedzielę – WIELKI FINAŁ i wręczenie lokalnych nagród

Szczegółowy harmonogram znajdziesz tu:

» Subcarpathian NASA Space Apps Challenge 2022 (pcinn.space) «

Jaki projekt mogę zrobić w ramach hackathonu?

Możemy tworzyć gry, aplikację, obrazy, nagrywać video, tworzyć prezentację, opowiadać historie, przetwarzać dane. Są także wyzwania polegające na udoskonaleniu rozwiązań z poprzednich lat, więc można się wykazać naprawdę na wiele sposobów.

Co jeśli nie mam zespołu?

Żaden problem! Wystarczy zarejestrować się na hackaton indywidualnie, dołączyć do naszego czatu na Discordzie, odnaleźć naszą organizację – Rzeszów. Tam już teraz ludzie ogłaszają się, szukają zespołów. Jedni szukają członków, inni chcą do kogoś dołączyć. Wystarczy opisać czym się zajmujecie, albo jakie wyzwanie chcielibyście podjąć i na pewno znajdzie się ktoś z kim dacie radę stworzyć kosmiczne rozwiązanie.

Czy mogę mieć zespół razem z nauczycielem ze szkoły?

Oczywiście. To wręcz idealny układ. Połączenie doświadczenia i kreatywnością 😉

Jak najszybciej z nim porozmawiajcie i się zarejestrujcie.

Nie mam ukończonych 18 lat. Czy muszę mieć zgodę rodziców na udział w hackatonie?

To żaden problem! Wystarczy jeśli będziesz mieć ze sobą zgodę na udział w hackatonie podpisaną przez opiekuna. Otrzymasz ją po rejestracji na wydarzenie.

Wydrukuj ją, załatw podpis i zabierz ją ze sobą na wydarzenie.