godło logo-szkoły


W czym możesz się wykazać

Rok szkolny 2019/2020
Konkurs "Bądź przedsiębiorczy"


• Konkurs polega na rozwiązaniu 9 zagadek historycznych zawartych w krótkich firnach nagranych przez młodzież z Akademii Młodzieżowej
• Filmy będą publikowano na funpage’u Akademii Młodzieżowej na Facebooku oraz na kanale Telewizji Akademii Młodzieżowej na YouTube co dwa dni. Pierwszy z nich pojawi się 23 września 2019 r. o godz. 20.00. ostatni 9 października 2019 r. o godz. 20 00.
• Wygrywa ten. kto w najkrótszym czasie dobrze rozwiąże wszystkie zagadki filmowe
• Do wygrania 3 nagrody w postaci kart podarunkowych do wykorzystania na materiały edukacyjne w sklepach sieci Empik

1. nagroda o wartości 700 zł
2. nagroda o wartości 500 zł
3. nagroda o wartości 300 zł

Proponowany przez nas konkurs ekonomiczny to ciekawa propozycja dla Państwa uczniów. Zachęcamy, a jednocześnie prosimy o zachęcenie uczniów do wzięcia udziału w organizowanym przez nas konkursie. Będziemy wdzięczni za okazaną pomoc.
Więcej szczegółów mogą dowiedzieć się Państwo na stronie internetowej www.konkurs.akademiamlodziezowa pi oraz dzwoniąc pod numer tel. 512 440 046.

Rok szkolny 2018/2019
Szkolny konkurs z fizyki "Mój Układ Słoneczny"


Konkurs: „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza – co o nim wiesz ?


Konkurs: „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza – co o nim wiesz ? dla uczniów klas II i III LO oraz III i IV TB
Informacje:
1. Konkurs trwa od 4 grudnia do 22 grudnia 2017 r.
2. W bibliotece szkolnej pobierz kartę z zadaniami.
3. Zabierz test do domu i korzystając z tekstu lektury oraz innych dostępnych źródeł informacji wyszukaj prawidłowe odpowiedzi.
4. Wypełnioną kartę oddaj nauczycielowi bibliotekarzowi do 22 grudnia 2017 r.
5. Zwycięzcę wybierzemy drogą losowania prawidłowych odpowiedzi.
6. Losowanie odbędzie się 5 stycznia 2018 r. o godz. 10:25 w czytelni szkolnej.
7. Na zwycięzcę czeka nagroda.

Zachęcamy do udziału w konkursie – nauczyciele bibliotekarze

Konkurs wiedzy o mitach greckich


Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas pierwszych LO i TB do udziału w konkursie, który odbędzie się 9.11.2017 (czwartek) o godzinie 10.40 w czytelni szkolnej. Zgłoszenia przyjmujemy do 3 listopada 2017 Regulamin konkursu dostępny w czytelni i wypożyczalni.
IX PODKARPACKI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KULTURZE ANTYCZNEJ „NON SCHOLAE, SED VITAE DISCIMUS”Konkurs Wiedzy o Kulturze Antycznej „Non scholae, sed vitae discimus” organizowany jest przez VI Liceum Ogólnokształcące im. A. Towarnickiego w Rzeszowie oraz Zakład Historii Starożytnej i Orientalistyki Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego pod Honorowym Patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, JM Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Rzeszowie. Konkurs ten ma charakter interdyscyplinarny i przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego, wykazujących szczególne zainteresowanie kulturą antyczną.


Szkoły, które wyrażają chęć uczestnictwa w Konkursie proszone są o zgłoszenie swoich drużyn do 15 X 2017r. drogą mailową na konto: konkursantyczny@poczta.fm


Regulamin Konkursu Antycznego


Polsko – angielski konkurs: „ABC wiedzy o książce i bibliotece”W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszamy uczniów kl. I – ch LO i TB do udziału w konkursie, który odbędzie się 26 października 2017 r. [czwartek] o godz. 8.00 w czytelni szkolnej.

Zgłoszenia przyjmujemy do 13. X. 2017 r.

Więcej informacji o konkursie u nauczycieli: Joanny Tomaki i Katarzyny Smoleń - Rębisz.