Wyjazdy zagraniczne

Projekt Razem dla Edukacji - "Nasza Ojczyzna Polska"

21-25 maja 2019

uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie i ich opiekunowie gościli w Zespole Szkół Nr 1 w Rzeszowie

przeczytaj więcej >>>

Szkolenie nauczycieli ZS Nr 1
w Rzeszowie w ramach job shadowing w Gecji w dniach
18-23 marca 2019

Projekt "Zwiększenie specjalistycznych kompetencji kadry wykładowczej i jej wpływ na wzrost potencjału dydaktycznego uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Rzeszowie" jest odpowiedzią na rosnące potrzeby uczniów którzy chcieliby uczyć się w klasie z wykładowym j. angielskim, gdyż myślą o studiach za granicą i nauczycieli którzy chcieliby uatrakcyjnić i usprawnić proces dydaktyczny kwota przyznanej dotacji wynosi: 166 325,64 PLN. Dzięki nawiązaniu współpracy ze szkołą 1st General Lyceum of Elefsina w Grecji wybrani uczestnicy pojechali obserwować pracę innych nauczycieli 1st General Lyceum of Elefsina, oraz zaprezentowali tam naszą placówkę i zajęcia dodatkowe jakie prowadzimy. Porównaliśmy polski i grecki system edukacji. Mieliśmy możliwość uczestniczyć w akademii z zorganizowanej z okazji Dnia Niepodległości oraz obejrzeć paradę okolicznych szkól i stowarzyszeń. Pochody i imprezy upamiętniają wybuch powstania przeciwko władzom tureckim z 1821 r., przypadająca w tym samym dniu uroczystość religijna odprawiana jest w kościołach. 1st Liceo to najstarsza szkoła średnia w mieście Elefsina położonym 20 km od Aten. nad zatoką noszącą grecką nazwę Kolpos Elefsinas, u zbiegu dwóch autostrad i trasy szybkiego ruchu, w administracji zdecentralizowanej Attyka, w regionie Attyka, w jednostce regionalnej Attyka Zachodnia. Siedziba gminy Eleusis. Miasto znane jest ze stanowiska archeologicznego i muzeum, portu dalekomorskiego, znacznie rozbudowanej, w ostatnim okresie, rafinerii ropy naftowej. Miasto w 2012 pełnić będzie funkcję Europejskiej Stolicy Kultury.

Wyjazd 3e do Strasburga 2018

W dniu 4.12.2018r. uczniowie klasy 3 "e" udali się do Strasburga z racji wygranego przez nich konkursu "Euroscola". Pierwszego dnia zameldowali się w Niemczech, aby następnego ranka udać się do siedziby Parlamentu Europejskiego. Uczniowie cały dzień brali udział w obradach, które przygotowywali razem z przedstawicielami z 23 państw. W drodze powrotnej odwiedzili Norymberge, Monachium oraz Pragę, zwiedzali ich zabytki i poznawali lokalną kuchnię.

Wyjazd do Wiednia 2018"

W dniach 5-9 grudzień 2018 grupa uczniów i opiekunów wyjechała na wycieczkę szkolną do Wiednia zorganizowaną wraz z biurem podruży Guliver z Rzeszowa. Program obejmował obejrzenie modernistycznego bloku Hundertwasserhaus, przejazd Ringiem: Opera, Teatr Dworski, Ratusz, Parlament, spacer po mieście: pomnik J. Straussa, Katedra Św. Szczepana, Graben, Hofburg, zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej, jarmark adwentowy, przejazd na wzgórze Kahlenberg, wizytę w Gabinecie Figur Woskowych na Praterze, zwiedzanie pałacu Schoenbrunnu oraz zakupy w centrum handlowym.

zobacz zdjęcia >>>

Wyjazd do Wilna 2018 - Projekt "Razem dla Edukacji"

Celem projektu jest nawiązanie trwałej współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Nr 1 im. A. Towarnickiego w Rzeszowie a Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie, polegającej na integracji środowisk uczniowskich obu placówek, wymianie wiedzy i doświadczeń dydaktyczno-wychowawczych nauczycieli. W projekcie uczestniczyło 13 nauczycieli oraz 40 uczniów z obu placówek.

zobacz więcej >>>

Projekt Power SE - szkolenie nauczycieli Malta'2018

W sierpniu 18 nauczycieli naszej szkoły wyleciało na szkolenie na Maltę. Kursy obejmowały pogłębienie znajomości języka angielskiego, wrożenie nowej metody nauczania CLIL oraz użycie technologii informatycznych na lekcjach.

zobacz więcej >>>