Wyjazdy zagraniczne

Wyjazd do Portugalii

 

Młodzi dziennikarze na tropie zmian w architekturze (6.06-11.06.2022)
Realizując projekt POWER FRSE, wyruszyliśmy do Portugalii. Na naszym szlaku znalazły się przepiękne i bogate w ciekawą architekturę miasta i miasteczka. Były to: Braga, Sintra, Lizbona, Fatima i Porto. Naszymi gospodarzami była szkoła w Barcelos, którą odwiedziliśmy i która wywarła na nas ogromne wrażenie. Łączyliśmy zwiedzanie z aktywnym wypoczynkiem na urokliwych plażach w Esteli i Lizbonie. Przeżyliśmy niezapomniane chwile, które zostały uchwycone na zdjęciach. Adeus!!!

IMG-20220608-WA0070

Wyjazd do Włoch

 

kwiecień 2022

 

Relacja uczniów z mobilności we Włoszech 🍀 
Pierwszy dzień program u Erasmus we Włoszech - Ferentino był bardzo intensywny i ciekawy. Młodzi przedsiębiorcy zwiedzili winnicę w Frascati.Obserwowali, jak przebiega produkcja wina.Odwiedzili miasteczko poziomek Nemi.
2 i 3 dzień spędziliśmy zwiedzając najważniejsze zabytki w San Pellegrino Terme, jedząc pyszne jedzenie podawane przez naszych kolegów z Włoch oraz podziwiając piękny krajobraz. W szkole wzięliśmy udział w wykładach na temat kontrolowania gniewu oraz przebaczania. Prowadzone one były przez doktora Ezio Aceti oraz mediatora Don Sesana. Pod koniec wzięliśmy udział w zabawach integracyjnych, dzięki którym poznaliśmy się lepiej i zbliżyliśmy się do siebie😀

san1

Wyjazd do PORTO

 

w ramach projektu

"Młodzi Dziennikarze Badają Folklor Europejski"

26.11-6.12 2019

Wyjazd do porto

Projekt Razem dla Edukacji - "Nasza Ojczyzna Polska"

 

21-25 maja 2019

 

uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie i ich opiekunowie gościli w Zespole Szkół Nr 1 w Rzeszowie

zdjecie-naglowkowe (1)

Szkolenie nauczycieli ZS Nr 1

w Rzeszowie w ramach job shadowing w Grecji w dniach
18-23 marca 2019

Projekt "Zwiększenie specjalistycznych kompetencji kadry wykładowczej i jej wpływ na wzrost potencjału dydaktycznego uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Rzeszowie" jest odpowiedzią na rosnące potrzeby uczniów którzy chcieliby uczyć się w klasie z wykładowym j. angielskim, gdyż myślą o studiach za granicą i nauczycieli którzy chcieliby uatrakcyjnić i usprawnić proces dydaktyczny kwota przyznanej dotacji wynosi: 166 325,64 PLN. Dzięki nawiązaniu współpracy ze szkołą 1st General Lyceum of Elefsina w Grecji wybrani uczestnicy pojechali obserwować pracę innych nauczycieli 1st General Lyceum of Elefsina, oraz zaprezentowali tam naszą placówkę i zajęcia dodatkowe jakie prowadzimy.

Wyjazd 3e do Strasburga 2018

 

W dniu 4.12.2018r. uczniowie klasy 3 "e" udali się do Strasburga z racji wygranego przez nich konkursu "Euroscola". Pierwszego dnia zameldowali się w Niemczech, aby następnego ranka udać się do siedziby Parlamentu Europejskiego. Uczniowie cały dzień brali udział w obradach, które przygotowywali razem z przedstawicielami z 23 państw. W drodze powrotnej odwiedzili Norymberge, Monachium oraz Pragę, zwiedzali ich zabytki i poznawali lokalną kuchnię.

Strasburg

Wyjazd do Wiednia 2018

 

W dniach 5-9 grudzień 2018 grupa uczniów i opiekunów wyjechała na wycieczkę szkolną do Wiednia zorganizowaną wraz z biurem podruży Guliver z Rzeszowa. Program obejmował obejrzenie modernistycznego bloku Hundertwasserhaus, przejazd Ringiem: Opera, Teatr Dworski, Ratusz, Parlament, spacer po mieście: pomnik J. Straussa, Katedra Św. Szczepana, Graben, Hofburg, zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej, jarmark adwentowy, przejazd na wzgórze Kahlenberg, wizytę w Gabinecie Figur Woskowych na Praterze, zwiedzanie pałacu Schoenbrunnu oraz zakupy w centrum handlowym.

Wyjazd do Wiednia 2018

Wyjazd do Wilna 2018 - Projekt "Razem dla Edukacji"

 

Celem projektu jest nawiązanie trwałej współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Nr 1 im. A. Towarnickiego w Rzeszowie a Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie, polegającej na integracji środowisk uczniowskich obu placówek, wymianie wiedzy i doświadczeń dydaktyczno-wychowawczych nauczycieli. W projekcie uczestniczyło 13 nauczycieli oraz 40 uczniów z obu placówek.

Wyjazd do Wilna 2018

Projekt Power SE - szkolenie nauczycieli Malta 2018

 

W sierpniu 18 nauczycieli naszej szkoły wyleciało na szkolenie na Maltę. Kursy obejmowały pogłębienie znajomości języka angielskiego, wdrożenie nowej metody nauczania CLIL oraz użycie technologii informatycznych na lekcjach.

szkolenie nauczycieli Malta'2018